AWARDS & JURY’S

Bij Imagine worden twee juryprijzen voor features uitgereikt: de Black Tulip en de Méliès d’Argent. Daarnaast is er de prijs van het Imagine-publiek, de felbegeerde Silver Scream Award.
De Black Tulip is de hoofdprijs van het festival voor de beste fantastische feature film.

De competitie bestaat dit jaar uit:

  • Absolute Denial – Ryan Braund (VK 2020)
  • Dead & Beautiful – David Verbeek (Nederland, Taiwan 2021)
  • Possessor – Brandon Cronenberg (Canada 2020)
  • Coming Home in the Dark – James Ashcroft (Nieuw-Zeeland 2021)
  • History of the Occult – Cristian Ponce (Argentinië 2020)
  • Me and Me – Jung Jin-young (Zuid-Korea 2020)
  • My Heart Can’t Beat Unless You Tell It To – Jonathan Cuartas (VS 2020)
  • In the Shadows – Erdem Tepegoz (Turkije 2020)

De jury bestaat uit journalist Carmen Felix, componist Ella van der Woude en journalist Omar Larabi.

Competitie en jury Méliès korte film

De competitie van de Méliès d’Argent voor de beste korte film is traditiegetrouw de meest uitgebreide en avontuurlijke, met dit jaar niet minder dan 24 titels, waaronder 11 Nederlandse. Dit zijn ze:

  • Abracitos – Tony Morales (Spanje/Spain 2020)
  • Bird Lady – Susie Jones (VK/UK 2020)
  • A Boring Day in Hell – Ayla Spaans (Nederland/The Netherlands 2020)
  • Camouflage – Remco Polman (Nederland/The Netherlands 2021)
  • The Confession of Beuningen – Arjen Schotel (Nederland/The Netherlands 2021)
  • The Departure – Nico van den Brink (Nederland/The Netherlands 2020)
  • Echthaar – Dominic Kubisch (Oostenrijk/Austria 2020)
  • Heart of Gold – Simon Filliot (Frankrijk/France 2020)
  • Inside Voices – Kiko Morah (Nederland/The Netherlands 2020)
  • Little Miss Fate – Joder von Rotz (Zwitserland/Switzerland 2020)
  • The Man and the Head – Nilas Røpke Driessen (Denemarken/Denmark 2019)
  • My Friend Who Shines in the Night – Simon Cadilhac, Grégoire de Bernouis (Frankrijk/France 2020)
  • Night of the Living Dicks – Ilja Rautsi (Finland 2020)
  • Other – Shanice Kamminga (Nederland/The Netherlands 2020)
  • Parking Sensor – Ray Kermani (België/Belgium 2020)
  • Pilar – Diana van Houten (Nederland/The Netherlands 2020)
  • Prince of Hearts – Randy Duursma (Nederland/The Netherlands 2020)
  • Serratus – Maarten Groen (Nederland/The Netherlands 2020)
  • Snorrie – Victoria Warmerdam (Nederland/The Netherlands 2021)
  • Solution for Sadness – Marc Martinez Jordan (Spanje/Spain 2020)
  • A Tale Best Forgotten – Tomas Stark (Zweden/Sweden 2020)
  • Terug naar Zotteken Waes – Lobke de Boer (Nederland/The Netherlands 2020)
  • They Salivate – Ariane Boukerche (Frankrijk/France 2020)
  • You Will Never Be Back – Mónica Mateo (Spanje/Spain 2020)

De jury bestaat uit filmmaker Jan Verdijk (winnaar in 2019), dramaturg en script editor Gwyneth Sleutel en cameraman Aziz Al-Dilaimi.

De Méliès d’Argent is de prijs voor de beste Europese fantastische film.

De prijs wordt uitgereikt namens de Méliès International Festivals Federation, waarvan Imagine lid is. MIFF zet zich in voor de promotie van de Europese fantastische film, en de winnaar van de Méliès d’Argent in Amsterdam dingt samen met de winnaars van andere festivals mee naar de Méliès d’Or voor de beste Europese fantastische film van het jaar. De competitie bestaat dit jaar uit: 

  • Censor – Prano Bailey-Bond (Verenigd Koninkrijk 2021)
  • CODE NAME: Nagasaki – Fredrik S. Hana (Noorwegen 2020)
  • Cross the Line – David Victori (Spanje 2020)
  • Hunted – Vincent Paronnaud (Frankrijk, België 2020)
  • Ich-Chi – Kostas Marsaan (Rusland 2020)
  • Meander – Mathieu Turi (Frankrijk 2020)
  • Mother Schmuckers – Harpo Guit, Lenny Guit (België 2021)
  • Sleep – Michael Venus (Duitsland 2019)
  • Sputnik – Egor Abramenko (Rusland 2020)
  • The Woman with the Leopard Shoes – Alexis Bruchon (Frankrijk 2020)

De jury bestaat uit LAB111-programmeur Tom Ooms, journalist Ard Vijn en regisseur Matthijs van Heijningen jr..

De winnaars worden op de slotavond bekendgemaakt.

Vorige winnaars Méliès d’Argent
2020: Dogs Don’t Wear Pants – Jukka-Pekka Valkeapää

2019: O Beautiful Night – Xavier Böhm
2018: The Place – Paolo Genovese
2017: Skins – Eduardo Casanova
2016: The Survivalist – Stephen Fingleton
2015: Liza, The Fox-Fairy – Károly Ujj Mészáros