Awards

Tijdens de slotavond van Imagine worden zowel de jury- als publieksprijzen uitgedeeld. Winnaars van de afgelopen jaren waren:

Silver Scream Award - publieksprijs

2016 | Gabriele Mainetti / They Call Me Jeeg Robot
2015 | Alex Garland / Ex Machina
2014 | Frank Pavich / Jodorowsky's Dune
2013 | Jeremy Gardner / The Battery
2012 | Gareth Evans / The Raid
2011 | Nick Tomnay / The Perfect Host
2010 | Adam Elliot / Mary and Max
2009 | Tomas Alfredson / Let the Right One In
2008 | Jaume Balagueró & Paco Plaza / [REC]
2007 | Anders Thomas Jensen / Adam's Apples
2006 | Vincent Lannoo / Ordinary Man
2005 | Stephen Chow / Kung Fu Hustle
2004 | Enric Folch / Tempus Fugit
2003 | Hayao Miyazaki / Spirited Away
2002 | Richard Kelly / Donnie Darko
2001 | Daniel Monzón / El Corazón del Guerrero
2000 | Dean Parisot / Galaxy Quest
1999 | David Cronenberg / Existenz
1998 | Alex Proyas / Dark City
1996 | Robert Rodriguez / From Dusk Till Dawn
1995 | Michele Soavi / Dellamorte Dellamore
1994 | Brian Yuzna / Return of the Living Dead 3
1993 | Peter Jackson / Braindead
1992 | Katsuhiro Otomo / Akira
1991 | Jonathan Demme / The Silence of the Lambs
1990 | Clive Barker / Nightbreed

Zilveren Méliès
Initiatief van de European Fantastic Film Festivals Federation (EFFFF), waarvan Imagine(voorheen AFFF) sinds 1996 lid is. Acht zogenaamde affiliated festivals kennen jaarlijks twee Silver Méliès Awards toe tijdens hun festival, te weten één voor de beste lange en één voor de beste korte fantastische film. De winnaars dingen vervolgens mee naar de twee Golden Méliès Awards, die jaarlijks worden uitgereikt op één van de acht betrokken festivals. Amsterdam Méliès-winnaars:

2016 | Stephen Fingleton / The Survivalist
2015 | Károly Ujj Mészáros / Liza, the Fox-Fairy
2014 | Till Kleinert / Der Samurai
2013 | Jorge Torregrossa / Fin
2012 | Jaume Balagueró / Mientras Duermes
2011 | Alex de la Iglesia / Balada Triste deTrompeta (Gouden Méliès)2010 | Roland Vranik / Transmission
2009 | F. Javier Gutiérrez / Before the Fall
2008 | Gonzalo López-Gallego / King of the Hill
2007 | David Moreau & Xavier Palud / Them / Ils
2006 | Måns Mårlind & Björn Stein / Storm
2005 | Fabrice Du Welz / Calvaire
2004 | Anders Thomas Jensen / De Grønne Slagtere (Gouden Méliès)2003 | Marc Evans / My Little Eye
2002 | Guillermo del Toro / El Espinazo del Diablo
2001 | Daniel Monzón / El Corazón del Guerrero


Méliès d’Argent voor Beste Korte Europese Fantastische Film

2016 | Jean-Baptiste Saurel / Aquabike
2015 | Thomasz Siwinski / Une Chambre Bleue
2014 | Marcus Kryler and Fredrik Åkerström / Reset


Black Tulip Award - juryprijs van Imagine

Beste Feature 2016 | Patricia Rozema / Into the Forest
Beste Feature 2015 | Partho Sen-Gupta / Sunrise
Best Feature 2014 | James Ward Byrkit / Coherence
Best Feature 2013 | Mamoru Hosoda / Wolf Children
Best Feature 2012 | Boris Rodriguez / Eddie: the sleepwalking cannibal
Best Feature 2011 | Jang Cheol-so / Bedevilled
Best Feature 2010 | Arpad Sopsits / The Seventh Circle
Best Feature 2009 | Tomas Alfredson / Let the Right One In
Best Feature 2008 | Nacho Vigalondo / Timecrimes
Best Feature 2007 | Jens Lien / The Bothersome Man
Best Feature 2006 | Pål Sletaune / Next Door
Best Feature Debut 2006 | Dave McKean & Neil Gaiman / MirrorMask
Best Short 2006 | András Dési & Gábor Móray / Doll Nr. 639


MovieZone Award - gekozen door een jongerenjury
2016 | Doron & Yoav Paz / JeruZalem
2015 | Gerard Johnstone / Housebound
2014 | E.L. Katz / Cheap Thrills
2013 | Ciarán Foy / Citadel
2012 | Peter Luisi / Der Sandmann


Imagine Time Capsule
De jongste prijs, voor online-inzendingen. De opdracht: maak een alternatieve festivaltrailer van 30 seconden!

2015 | Post Apocalyptic & publieksprijs: Pepijn van Hengel
2014 | TheVideoMatic / Looking for Laika(tevens publieksprijs)
2013 | Boriz Baatsen / Monsterpop & publieksprijs: Heyl Brothers / Tree of Flesh
2012 | Geoffrey Cramm / Mayan Prophecy
2011 | Sasha Meijer / Under the Dress
2010 | Suzi Terror / The Vegan Vampire